Ciekawostka

O jakiej porze dnia pić olej lniany?

15

Kiedy najlepiej pić olej lniany?

Olej lniany ze względu na swój bogaty skład mogą go spożywać ludzie w każdym wieku. Wpływa pozytywnie na rozwój małego dziecka jak i funkcjonowanie osób dorosłych. Dzieci szczególnie powinny pić olej lniany ze względu na jego właściwości wspomagające układ nerwowy. Regularne spożywanie może znacznie wpłynąć na koncentrację, a to znacznie pomaga w nauce i zapamiętywaniu. Jego cudowne właściwości docenią także osoby starsze, kobiety w ciąży, osoby cierpiące na problemy trawienne. Natomiast osoby dbające o swój wygląd docenią ten olej ponieważ może znacznie poprawić wygląd skóry, włosów czy paznokci.

Czy olej lniany pić rano czy wieczorem?

Te pytanie zadaje sobie, każda osoba, która dopiero zaczyna pić olej lniany. Jak wynika z niektórych opracowań naukowych oraz artykułów. Picie oleju lnianego wieczorem jest najlepszym sposobem dla osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Składniki oleju lnianego rozkładają tłuszcze spożywane w ciągu dnia. Spożywaną dawkę oleju lnianego możemy popić szklaną ciepłej lub zimnej wody.

Z niektórych opinii wynika też, że olej lniany najlepiej pić na czczo. Wynika to z faktu, że zaraz po obudzeniu organizmu lepiej wchłania dobroczynne składniki zawarte w oleju. Dr. Budwig twierdziła, że olej lniany najlepiej spożywać na czczo w połączeniu z serem twarogowym. Takie połączenie ma działanie holistyczne, ponieważ oba te produkty uzupełnią się wzajemnie.

Kiedy pić olej lniany?

Niektórzy specjaliści twierdzą, że pora dnia nie ma znaczenia najważniejsze jest systematyczne spożywanie. Olej lniany można popić wodą, połączyć go z serem twarogowy albo inna potrawą na zimno.

Olej lniany tłoczony na zimno to produkt 100% naturalny. Pozyskiwany w bardzo prosty sposób bez zbędnych procesów technologicznych, które negatywnie wpływają na walory smakowe jaki i wartości odżywczą gotowego produktu. Wybierając olej należy zwrócić uwagę czy olej jest tłoczony na zimno, czy nie jest rafinowany, czy jest rozlany do ciemnych butelek, aby chronić przed promieniami słonecznymi.

Olej lniany ze względu na swój bogaty skład może być spożywany przez ludzi w każdym wieku, wpływa pozytywnie na rozwój dzieci, funkcjonowanie osób dorosłych, układ nerwowy, koncentrację, problemy trawienne oraz wygląd skóry, włosów i paznokci. Spożywanie oleju lnianego wieczorem jest najlepsze dla osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, a najlepiej pić go na czczo o poranku. Pora dnia należy do indywidualnych upodobań jednak najważniejsze jest systematyczne spożywanie. Olej lniany tłoczony na zimno to produkt 100% naturalny i warto zwrócić uwagę na jego jakość.

Dodaj komentarz

O czym chcesz poczytać?
 • Olej Rzepakowy
  • Olej Rzepakowy
  • Olej Rzepakowy

  • Od 10.00 
  • Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Paczka Promocyjna MałaPaczka Promocyjna Mała
 • Olej z CzarnuszkiOlej z Czarnuszki
 • Olej KonopnyOlej Konopny
  • Olej KonopnyOlej Konopny
  • Olej Konopny

  • Od 18.00 
  • Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page