Olejarnia ACET właścicielki
Olejarnia ACET

Nasza Olejarnia ACET jest wynikiem długoletniej pasji do natury i otaczającego nasz świata. Jesteśmy pewne, że jedzenie może być za razem lekarstwem jak i pożywieniem. To co jemy każdego dnia nie powinno nam szkodzić (konserwanty, barwniki i sztuczne dodatki do pożywienia czy kosmetyków), a służyć. Wychodzimy z założenia, że nie ma potrzeby poprawiania natury ponieważ ona wie najlepiej co jest dla nas najważniejsze, najzdrowsze i najlepsze. 

Rośliny hodowane przez rolników na całym świecie oraz te dziko rosnące np. zioła maja w sobie wszystkie cenne składniki pokarmowe, są tak skomponowane, aby mogły zdziałać cuda dla człowieka. Każda roślinka jest inna, każda zawiera inne właściwości. Są zioła wspomagające oczyszczanie organizmu np. pokrzywa oraz te które wspomagają pracę naszych narządów np. owoc czy kwiat głogu. Otaczający nas świat jest cudowny tylko pozostaje nam korzystać i czerpać pełnimy garściami dla siebie i dla zdrowia naszych najbliższych. 

Olejarnia ACET

Wychodząc z założenia miłości do matki natury i ludzi, postanowiłyśmy stworzyć prawdziwe produkty, które nie tylko będą dobrze smakować, ale także wspomagać pracę całego organizmu ludzkiego. Postawiłyśmy sobie cel: Aby nasze produkty zawierały wszystkie właściwości prozdrowotne, czyli muszą zawierać wszystkie możliwe pierwiastki, witaminy, naturalne olejki eteryczne, które zawiera pierwotna roślina. Aby spełnić takie założenia postawiłyśmy przed sobą kilkanaście zadań, które musiałyśmy spełnić.

Pierwsze to wybór najlepszej tłoczni na rynku europejskim, najważniejsza dla nas była jakość i parametry urządzenia. Długo szukałyśmy odpowiedniej tłoczni, która spełniła wszystkie nasze kryteria tłoczenia oleju. Chciałyśmy, aby olej tłoczony na zimno miał takie same, a może i wyższe wartości odżywcze oraz smak jak z domowej małej prasy. To było nie lada wyzwanie. Dużo szukania, prób i błędów. Ale się udało, po długich miesiącach poszukiwań znalazłyśmy tłocznie spełniającą wszystkie nasze oczekiwania.

 

Olejarnia ACET

Drugie ważna dla nas też jest kontrola produkcji. Mamy tu na myśli zaczynając od początku: wybór nasion, butelek, zakrętek itd., aby produkt zachowywał wszystkie właściwości jak najdłuższej. A także sam proces tłoczenia na zimno prowadzimy w przemyślany i najlepszy sposób. W procesie tłoczenia na zimno zawsze kontrolujemy temperaturę tłoczenia oleju i dzięki temu nie przekracza ona 38°C. Oleje zawsze tłoczymy na świeżo pod każde zamówienie klienta. Nasze oleje są nieoczyszczone, nierafinowane i niefiltrowane dzięki temu zachowują wszystkie, znajdujące się w nasionach składniki odżywcze, decydujące o jego unikalnych i prozdrowotnych właściwościach. Nie zawierają żadnych konserwantów ani sztucznych, chemicznych dodatków. Nasze oleje zostają poddane procesowi sedymentacji (jest to naturalny proces powolnego opadania zawiesiny pod wpływam siły grawitacji). Proces sedymentacji nie usuwa wszystkich drobinek, dlatego na dnie butelki może powstać naturalny osad. Nasze oleje są naturalnie mętne i zawierają cząsteczki nasionek. Dlatego zalecamy przed spożyciem wstrząsnąć butelką. Nasze oleje rozlewamy do ciemnych butelek, specjalnie wyprodukowanych do oleju, aby zachować wszystkie drogocenne właściwości oleju.

Olejarnia ACET

Nasz ocet jabłkowy to produkt długiej fermentacji octowej jabłek. Niezbędne w produkcji octu jabłkowego są całe jabłka, woda, cukier i długi okres czasu potrzebny do prawidłowej fermentacji, który trwa kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Nasz produkt końcowy ma żółtą barwę i jest naturalne mętny. Charakterystyczny jest dla octu żywego kwaśny smak i zapach jabłek. Ocet żywy (bo taki produkujemy) – nazwa octu pochodzi od procesu w jakim powstaje ocet-, taki ocet nie jest podawany pasteryzacji, dlatego zawiera dobroczynne bakterie.

Dobór naszych partnerów biznesowych zawsze jest pokierowany takimi samymi wartościami.

Jesteśmy 100% pewnie, że każdy kto nam raz zaufa już zawsze będzie wracał do nas po olej i inne nasze produkty. Ponieważ nasze produkty są produkowane z serca.

Prowadzimy również kanał na Youtube
poświęcony naturze i zdrowiu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej ciekawostek,
zapraszamy do oglądania!

Olejarnia ACET

Podziękowania

Szczególe podziękowania chcemy złożyć naszej mamie, która zawsze nas wspiera i wierzy w naszą pasją i tak samo jak my kocha przyrodę. Także naszym cudownym siostrą, które w nas wierzą. Przez wiele lat planowałyśmy stworzenie dla Was produktów takich jakie życzyła sobie natura. I udało się😊, a naszym zadaniem jest produkowanie w zgodzie z miłością także dla Was dbając o każdy szczegół i Wasze zadowolenie.

Chcemy także podziękować Magdalenie Piotrowskiej za oprawę graficzną, Pracowni Fotografii Marcin Zodro, Mai Szczęsnowicz, Bognie K.    i Arlecie Dobbek za oprawę fotograficzną. Mateuszowi Grabala za wdrożenie naszych pomysłów. Wszystkim, dzięki którym udało się to przedsięwzięcie. Jesteśmy bardzo radosne, że możemy współpracować z takim profesjonalistami.

Dziękujemy Iwona i Alicja