Ciekawostka

Olej z pestek dyni, a pasożyty

Olej z pestek dyni
Ze względu na swój kolor nazywany jest często „zielonym złotem”. W tym oleju występuje szereg składników odżywczych i wartości odżywczych, które korzystnie wpływają na zdrowie człowieka. Znajdziemy w nim składniki mineralne takie jak fosfor, magnez, cynk, selen, żelazo oraz witaminy z grupy B, E, C, D, A. Olej z pestek dyni posiada szereg właściwości prozdrowotnych.
  • Nienasycone kwasy tłuszczowe obniżają np. ciśnienie krwi.
  • Kwas fenolowy- neutralizuje wolne rodniki, zapobiega uszkodzeniom skóry powstającym pod wpływem promieniowania słonecznego.
  • Tryptofan – uczestniczy w syntezie serotoniny, hormonu szczęścia.
  • Tokotrienole przeciwdziałają chorobom degenerującym układ nerwowy.
  • Tokochromanole, skwalen i barwniki roślinne-
  • Fitosterole zapobiegają tzw, hipercholesterolemii, działają antyoksydacyjnie oraz przeciwnowotworowo.
  • Alkaloidy wykazują działanie przeciwpasożytnicze.
Olej z pestek dyni cieszy się największą popularnością do walki z pasożytami układu pokarmowego oraz przeciwdziałania przerostowi prostaty. Zawarte w oleju alkaloidy uszkadzają układ nerwowy pasożytów. Właściwości prozdrowotne oleju z pestek dyni: – poprawia stan włosów i paznokci, – poprawia nastrój i zapobiega depresji, – pozytywnie wpływa na prace serca i układ krwionośny, – wspomaga leczenie prostaty, – pozytywnie wpływa na drogi moczowe, – pomaga zwalczyć pasożyty w organizmie, – łagodzi objawy menopauzy, – łagodzi zmiany trądzikowe, – zapobiega zaparciom i przyspiesza metabolizm, – zmniejsza ryzyko zachorowania na zaćmę, – przypiszą odchudzanie, – wspiera kurację antycellulitową, – wspomaga usuwanie toksyn z organizmu, – łagodzi objawy alergii, – zmniejsza rozstępy na skórze, – wspomaga leczenie infekcji górnych dróg oddechowych. Olej z pestek dyni to naturalny kosmetyk. Olej stosowany na włosy wzmacnia je i sprawia, że staja się bardziej lśniące i sprężyste. Regularne olejowanie włosów pomaga poradzić sobie z problemem rozdwojonych końcówek. Możemy do dodawać bezpiecznie do szamponu lub odzywki. Natomiast jeśli chcemy przeprowadzić intensywną regenerację zaleca się nałożyć olej na włosy i pozostawić na kilka godzin. Pożnie umyć włosy szamponem. Olej z pestek dyni nie obciąża włosów, nadaje im za to wyjątkową miękkość.

Dodaj komentarz

O czym chcesz poczytać?