Ciekawostka

„Olej z pestek dyni, a pasożyty"

Olej z pestek dyni
Ze względu na swój kolor nazywany jest często „zielonym złotem”. W tym oleju występuje szereg składników odżywczych i wartości odżywczych, które korzystnie wpływają na zdrowie człowieka. Znajdziemy w nim składniki mineralne takie jak fosfor, magnez, cynk, selen, żelazo oraz witaminy z grupy B, E, C, D, A.Olej z pestek dyni posiada szereg właściwości prozdrowotnych.
  • Nienasycone kwasy tłuszczowe obniżają np. ciśnienie krwi.
  • Kwas fenolowy- neutralizuje wolne rodniki, zapobiega uszkodzeniom skóry powstającym pod wpływem promieniowania słonecznego.
  • Tryptofan – uczestniczy w syntezie serotoniny, hormonu szczęścia.
  • Tokotrienole przeciwdziałają chorobom degenerującym układ nerwowy.
  • Tokochromanole, skwalen i barwniki roślinne-
  • Fitosterole zapobiegają tzw, hipercholesterolemii, działają antyoksydacyjnie oraz przeciwnowotworowo.
  • Alkaloidy wykazują działanie przeciwpasożytnicze.
Olej z pestek dyni cieszy się największą popularnością do walki z pasożytami układu pokarmowego oraz przeciwdziałania przerostowi prostaty. Zawarte w oleju alkaloidy uszkadzają układ nerwowy pasożytów.Właściwości prozdrowotne oleju z pestek dyni:– poprawia stan włosów i paznokci,– poprawia nastrój i zapobiega depresji,– pozytywnie wpływa na prace serca i układ krwionośny,– wspomaga leczenie prostaty,– pozytywnie wpływa na drogi moczowe,– pomaga zwalczyć pasożyty w organizmie,– łagodzi objawy menopauzy,– łagodzi zmiany trądzikowe,– zapobiega zaparciom i przyspiesza metabolizm,– zmniejsza ryzyko zachorowania na zaćmę,– przypiszą odchudzanie,– wspiera kurację antycellulitową,– wspomaga usuwanie toksyn z organizmu,– łagodzi objawy alergii,– zmniejsza rozstępy na skórze,– wspomaga leczenie infekcji górnych dróg oddechowych.Olej z pestek dyni to naturalny kosmetyk.Olej stosowany na włosy wzmacnia je i sprawia, że staja się bardziej lśniące i sprężyste. Regularne olejowanie włosów pomaga poradzić sobie z problemem rozdwojonych końcówek. Możemy do dodawać bezpiecznie do szamponu lub odzywki. Natomiast jeśli chcemy przeprowadzić intensywną regenerację zaleca się nałożyć olej na włosy i pozostawić na kilka godzin. Pożnie umyć włosy szamponem. Olej z pestek dyni nie obciąża włosów, nadaje im za to wyjątkową miękkość.

Dodaj komentarz